Home »  Americká armáda 1939-1945  »  Veteráni

Veteráni

V této sekci Vám budeme přinášet zajímavé články a příběhy veteránů. Také zde najdete aktuální zprávy a materiály o těch, se kterými jsme v aktivním kontaktu.

Samuel R. Hodges ( 2. pěší divize )

Citováno z: From D-DAY to Ve-DAY; 2010 Město Plzeň
Samuel R. Hodges   ( 2. pěší divize )

Byli jsme připojeni k 9. obrněné divizi a za pár dní jsme ujeli přes sto mil. Převážnou část cesty jsme absolvovali v noci a musím říct, že jízda na tancích po dálnici byla svým způsobem zábavná a vzrušující. Jednou v noci jsme přebrodili řeku a vjeli do města. Někdy jsem dokonce spal v zákopech po německých vojácích. Překročili jsme také řeku Másu a našli zde mnoho mrtvých německých vojáků.

Glynn G. Raby ( 2. pěší divize )

Citováno z: From D-DAY to Ve-DAY; 2010 Město Plzeň
Glynn G. Raby   ( 2. pěší divize )

6. června 1944, v Den D, kdy síly Spojenců vzaly útokem pobřeží Normandie a zahájily tak invazi do kontinentální Evropy, jsem se nacházel v táboře záloh v Anglii. Do armády Spojených států jsem vstoupil v březnu 1943 ve věku 18 let. Více než rok jsem poté procházel výcvikem u 106. pěší divize v Jižní Karolíně, Tennessee a Indianě. Tisíce nás byly vybrány pro doplnění ztrát způsobených válkou...

Samuel R. Hodges - Dobové fotografie ( 2. pěší divize )

Autor: Daniel Malý
Samuel R. Hodges - Dobové fotografie   ( 2. pěší divize )

Po letošních oslavách osvobození, kde jsme se se Samuelem seznámili, jsme společně zůstali i nadále v kontaktu. Během prázdnin byl Samuel velmi ochotný a zaslal nám pro náš web fotografie z jeho aktivní služby během války u 2. pěší divize, 38. pěšího regimentu u roty L.

Earl Ingram ( 2. pěší divize )

Citováno z: From D-DAY to Ve-DAY; 2010 Město Plzeň
Earl Ingram   ( 2. pěší divize )

Když jsme v podvečer 7. května 1945 dorazili do Plzně jako součást 2. pěší divize, přivítali nás ti nejvděčnější, nejrozjásanější lidé, jaké jsem kdy viděl. Jejich vděk se projevoval mnoha způsoby, avšak tři z nich mi obzvláště utkvěly v paměti: koupel, postel a čisté oblečení. Ti laskaví lidé nás zvali do svých domovů, ženy dlouhé hodiny praly a žehlily naše uniformy a další oblečení, abychom se mohli opět cítit jako lidé mezi lidmi.

Strana: 1 2
Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -