Home »  Americká armáda 1939-1945  »  Veteráni »  Tom F. Priddy ( 29. pěší divize )

Tom F. Priddy ( 29. pěší divize )

Autor: Tomáš Hataj (přeložil)

Tom Frank Priddy se narodil v Iredell, Texas (Bosque County), v roce 1924. V době, kdy se Tom hlásil na náborovém středisku v Dallasu, žili jeho rodiči Lee a Ruby Priddy v Priddy ve státě Texas. 21. prosince 1943 složil Tom přísahu a vstoupil tak oficiálně do armády. Po absolvování pěchotního výcviku opustil 25. května 1944 domov a odcestoval do Fort Meade, stát Maryland.

• Převzato z: http://www.purpleheartaustin.org/Patriots.htm

Zde se shromaždovali nováčci v očekávání, jak dopadne vylodění v Normandii, protože právě oni měli být poté posláni do Evropy k divizím, které by při vylodění utrpěly největší ztráty, aby doplnili jejich stavy.


 

(kliknutím fotografii zvětšíte)
 
Tom Frank Priddy
25. května 1944
V den kdy odjel do Fort Meade

Tom odplul ze Států 15. června 1944 a přistál v Evropě 27. června. Brzy po přistání byl přidělen k rotě B, 116. pěšího regimentu, 29. pěší divize, jelikož právě 29. pěší divize ztratila spoustu mužů v prvních útočných vlnách při vylodění na pláži Omaha a mnoho dalších v bojích během prvních dnů po invazi.

Od příjezdu tři týdny po vylodění pak Tom Priddy sloužil až do konce války v Evropě. Účastnil se bojů v Normandii, severní Francii, Porýní a ve střední Evropě. V Německu byl 5. dubna 1945 zraněn a o dva dny později ho opět zasáhli. Za tato dvě zranění během tří dnů dostal Purpurové srdce s dubovými ratolestmi. Od původního zařazení jako kulometčík v rotě B to Tom dotáhl do svého návratu domů v prosinci 1945 až k hodnosti štábního seržanta. V lednu 1946 byl propuštěn z armády v Camp Fannin v Texasu. Vrátil se domů a o rok později se oženil se svojí ženou Bonnye.

(kliknutím fotografii zvětšíte)
 
Pořízeno 25. dubna 1945 v Lutychu, Belgie
" Pro nejdražší lidi na světě, mamku a tátu "

Během své poválečné kariéry pracoval Tom v Hasičském záchranném sboru v Austinu, Texas, po 26 let. Byl členem Vojenského řádu Purpurového srdce posledních 8 let svého života. Byl také svobodný zednář a člen Crestviewské baptistické církve.

Zemřel 27. června 2006. Zanechal tu svou ženu Bonnye, tři dcery: Maritiu Priddy z Austinu, Carol Weaver s manželem Roycem Grand Prairie, Becky Brooks s manželem Henrym Probst z Smithville a šest vnoučat.

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -