Home »  Fotogalerie »  2011 »  Ardeny 2011

Ardeny 2011

25. - 26. 2. 2011

Ve dnech 25. - 26. února 2011 se náš spolek KVH Tommy and Yankee o.s. účastnil akce určené pouze pro kluby vojenské historie, v bývalém vojenském prostoru Milovice.

Tato „bojová hra“ měla prověřit schopnosti příslušníků klubů, které později využijí při rekonstrukcích bojů pro širokou veřejnost. Celá akce měla připomínat počáteční boje Spojenců s německou brannou mocí v belgických Ardenách, kdy Němci provedli nečekaný protiútok.

Za náš klub se akce zúčastnily obě sekce. Britská sekce, se vzhledem k dobovému zařazení celé akce vydávala za 5th SAS, tedy jednotku Belgičanů, která byla skutečně během ardenských bojích nasazena. Americká sekce na akci ztvárňovala střelecké družstvo neurčité jednotky kdesi v Ardenách.

Akce prokázala dobré bojové kvality všech zúčastěných (na obou stranách fronty) a přinesla nám spoustu nových zajímavých zážitků. Děkujeme ještě jednou všem pořadatelům.


Foto by Věra Filkuková, Vik Plas, Polo-X a Tomáš Hradec

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -