Home »  Fotogalerie »  2012 »  Den válečných veteránů 2012

Den válečných veteránů 2012

11. 11. 2012

Od doby, kdy byla 11. listopadu 1918 u francouzského města Compiegne podepsána dohoda o příměří a skončili tak boje První světové války, je datum 11. listopadu připomínáno jako Den veteránů. V České republice jako Den válečných veteránů.

Členové našeho sdružení se samozřejmně také zúčastnili pietního aktu věnovaného památce veteránů a padlých všech válek dne 11. listopadu 2012, a to v plzeňském parku Homolka na Náměstí Milady Horákové, kde je umístěn památník obětem válek za svobodu a demokracii. Uctít památku přišlo poměrně dost lidí, převážně z řad Československé obce legionářské, která akci zaštíťovala, a jejímiž členy jsou i někteří členové našeho klubu. Z našeho klubu se nás sešlo osm. A ač ne všichni jsme přišli v dobových uniformách, všichni jsme se stejným zaujetím uctili památku válečných obětí a veteránů. U památníku, kde kolegové z jiných klubů vojenské historie drželi čestnou stráž, jsme položili květiny a zapálené svíčky. Slovo si vzal předseda plzeňské jednoty čsOL, a nakonec jsme (tedy neřidiči) si na naše setkání, a pro zahřátí, připili. Shromáždění lidé se rozešli, my jsme se ještě společně odebrali k posezení v nedaleké restauraci. Tím pro nás letošní Den válečných veteránů skončil, a věříme, že za rok se u pomníku sejdeme v opět větším počtu, a to i všetně lidí mimo náš klub.


Foto by Blanka Chocová, Milan Šustr, Petr Tolar

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -