Home »  Fotogalerie »  2012 »  Oslavy vzniku republiky v Plzni

Oslavy vzniku republiky v Plzni

28. 10. 2012

Každoročních plzeňských oslav výročí vzniku samostatného československého státu dne se opět zúčastnili členové našeho klubu. Dne 28. října 2012 jsme se zapojili do řad čestné stráže u Památníku Národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka v Plzni.

Dva naši členové připomenuli odkaz příslušníků československého zahraničního odboje ze západu z období druhé světové války. Společně s představiteli československých legionářů z Francie, Itálie i Ruska, a československé armády doby První republiky, jsme se po skončení pietního aktu u památníku zapojili také do Průvodu světel. Jedná se o tradiční lampionový průvod, který následuje vždy po skončení pietní aktu. Dav lidí s lampiony vychází z náměstí T. G. Masaryka po Klatovské třídě, a končí na náměstí Republiky. V čele průvodu jdou zástupci Sokola, Československé obce legionářské a klubů vojenské historie (mezi nimi i my), kapela 35. pěšího pluku Foligno. Akce se setkala s velkým ohlasem Plzeňanů, a nám nezbývá než doufat, že to bylo více díky 94. výročí vzniku Československé republiky, než díky lampionovému průvodu. Akce byla zakončena slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky.
 
Památku jednoho z nejvýznamnějších dnů naší historie je třeba ctít a uchovávat, a proto doufáme, že se v příštích letech budeme setkávat se stále více návštěvníky.
 
 
Foto by Gabriela Šmídová, Martin Pecuch

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -