Home »  Fotogalerie »  2013 »  Autumn Training Camp americké sekce

Autumn Training Camp americké sekce

1. - 3. 11. 2013

Z vícedenního cvičení britské sekce našeho sdružení jsme zde již několik fotografií představili. Stejně tak si svůj training camp uskutečnila i americká sekce. Během tohoto cvičení, které se konalo ve dnech 1. až 3. listopadu 2013, naše řady rozšířilo několik kamarádů z KVH 26th Infantry Division. Tematicky bylo cvičení inspirováno nasazením příslušníků americké 28. pěší divize během bojů v Hürtgenském lese v Německu na podzim roku 1944. Od toho se odvíjela i divoká směsice uniforem staršího i novějšího vzoru, které v tomto období frontové jednotky běžně kombinovaly.

V pátek podvečer jsme se sešli a zahájili program pořadovým cvičením, vytyčením postu pro umístění kulometu Browning M1919 a následně přednáškou o polní kamufláži. V noci se pak střídaly stanovené hlídky. Během první noci naši pozici pozorovaly a oťukávaly malé záškodnické jednotky "nepřítele". Jedni s větším, jedni s menším úspěchem. Nicméně se i s omezenými možnostmi naše hlídky snažily.

V sobotu jsme začali již od rána rozcvičkou, pořadovým cvičením, výcvikem s atrapami min a nástrah, nacvičováním pohybu hlídek a koordinaci malých průzkumných jednotek. Kromě praktik jsme se věnovali také prověrce našich znalostí a vědomostí při testech. Jeden měl zkontrolovat naše znalosti kolem americké armády a druhý přehled v dějinách druhé světové války.
I po většinu tohoto dne jsme byli sledováni "nepřítelem", který si tím prováděl svůj vlastní nácvik pozorování a přiblížení. Při našem návratu z poslední hlídky, již za stmívání, byl náš tábor napaden, když útočníci využili našeho nesoustředění. Akce sice skončila menším zmatkem, ale nikomu se nic nestalo, a následně jsme si vše vyříkali. Všichni si máme z čeho brát poučení pro příště.

Závěrem bychom rádi poděkovali kolegům z klubu 26th Infantry Division, rádi jsme opět spolupracovali. Stejně tak patří dík i záškodníkům, kteří nám připravovali horké chvilky; paragánům Vojtovi a Jirkovi, a infantéristům Ondrovi a Kubovi.
Pro nás byla akce přínosná především ponaučením pro přístě.


Foto by Štěpánka Skálová

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -