Home »  Fotogalerie »  2013 »  Den válečných veteránů 2013

Den válečných veteránů 2013

11. 11. 2013

Den válečných veteránů si v Plzni vždy připomínáme u pomníku Československé obce legionářské v parku Homolka na náměstí Milady Horákové. Nejinak tomu bylo letos, 11. listopadu 2013, kdy se jsme si připomenuli i 95 let od konce bojů v první světové válce.

Členové našeho sdružení se shromáždili před jedenáctou hodinou před pomníkem, aby vzpomenuli všech válečných obětí i veteránů válečných konfliktů 20. století všech válčících stran. Někteří z nás se zapojili do pietního aktu jako čestná stráž v uniformách československých legií z první světové války, jiní přišli v uniformách z druhé světové války položit kytici k pomníku. Ale i ti, kteří na sobě žádnou uniformu neměli, vzdali hold památce obětí a veteránů nejen minutou ticha.

Milou změnou bylo navýšení počtu účastníků pietního aktu. Kromě zástupců Krajského vojenského velitelství Plzeň, Československé obce legionářské, Českého svazu bojovníků za svobodu, Skautu, městského magistrátu, krajského úřadu a dalších institucí, přišly letos i dvě třídy 21. základní školy Plzeň. Žáky vzpomínkový akt viditelně zaujal, a bedlivě sledovali všechno dění.
Během vzpomínky udělilo KVV a ČsOL i několik ocenění, jak válečným veteránům, tak lidem pracujícím pro udržování odkazu jejich boje.

Den válečných veteránů jsme připomínali i nošením symbolu květu vlčího máku na oděvu. Tato tradice pochází z Velké Británie, a souvisí s písní Johna McCrae „On Flander’s Fields“ (Na polích flanderských).


Foto by Jaroslav Karas / Blanka Chocová

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -