Home »  Fotogalerie »  2013 »  Hill 192

Hill 192

6. - 8. 9. 2013

Od pátku 6. do neděle 8. září 2013 uspořádala americká sekce našeho klubu soukromou akci, na kterou jsme přizvali několik přátel z KVH 26th Infantry Division. Tématem akce nazvané „Hill 192“, která byla jakýmsi větším cvičením americké sekce, byly boje americké 2. pěší divize v okolí francouzského města St. Lo v červenci 1944.

Němci bráněnou kótu 192 dobyli 11. července 1944 jednotky amerického 38. pěšího pluku, a následně zaujaly obranné pozice na jižním svahu směřujícím k St. Lo. Poté již kontrolovaly omezené pokusy německých útvarů o protiútok.

Inspirací pro naši akci bylo především zbudování obranné linie. Po přesunu naší jednotky na místo konání jsme vybudovali velitelské stanoviště a po dvojicích pak i mělké zákopy, tzv. „liščí díry“ („fox holes“). Tyto tvořily obranou linii na svahu bráněné kóty. Terén byl plný stromů, padlých kmenů, keřů a trní, takže cesty z čelních pozic na velitelství byly náročné nejen v noci. Celkově se krajina přibližovala křovinaté krajině bocage, tedy té, která činila velké potíže spojeneckým jednotkám v severní Francii.

Po vybudování děr a jejich zabydlení jsme začali s hlídkovou činností. Se stmíváním přijela další skupinka přátel z 26th YD. První noc jsme bděli nad možnou aktivitou nepřítele. A skutečně jsme zaznamenali průzkumnou činnost nezjištěného počtu vojáků před našimi liniemi. Snažili jsme se tedy, aby průzkum nepřítele nezjistil naši pozici a náš početní stav, což se nám z části podařilo.

Od časného rána jsme pak navázali dalšími hlídkami do okolí, a došlo i na otevřené střety s německými vojáky. Velice zde vypomáhalo fungující rádiové a telefonní spojení. Dopoledne jsme se věnovali také dílčím úpravám děr.
Druhá noc již byla o poznání klidnější, i když i v tento čas jsme se museli vypořádat s pokusy nepřátel o infiltraci do našich pozic. Ale podařilo se nám to.
Kolem nedělního poledne jsme se stáhli z linie, zamaskovali vybudované pozice, a odebrali se do výchozí vesnice.

Poděkovat bychom chtěli nejen kolegům z KVH 26th Infantry Division, kteří rozšířili naše řady, ale také skupině Fire Team Alfa airsoftového klubu 2nd Infantry Division, která naši pozornost poutala první noc, a dvěma členům KVH Infanterie v německých uniformách, a dvěma členům naší britské sekce.

S akcí jsme byli spokojeni, a určitě ji hodláme v budoucnu zlepšovat.

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -