Home »  Fotogalerie »  2013 »  Oslavy vzniku republiky v Plzni

Oslavy vzniku republiky v Plzni

28. 10. 2013

Od vzniku Republiky československé uplynulo 28. října 2013 již devadesát pět let, a západočeská metropole si tuto významnou událost připomínala dvoudenním programem. Zakončením plzeňských Oslav vzniku republiky byl tradiční pietní akt na náměstí T. G. Masaryka u památníku Národního osvobození.

Zde od půl šesté odpoledne pronesli zastupitelé města a kraje projevy, došlo k přísaze nových strážníků Městské policie Plzeň a předání vyznamenání Krajského vojenského velitelství v Plzni. K patám pomníku pak byly složeny věnce a kytice.

Během tohoto aktu stálo čestnou stráž u pomníku několik zástupců spolků a institucí. Své zastoupení zde měli členové Sokola, Skauta, Československé obce legionářské i Českého svazu bojovníků za svobodu. Mezi členy těchto čestných stráží byli i členové našeho sdružení, v uniformách československých vojáků působících na půdě Velké Británie a československých legií ve Francii.

Po skončení oficiální části u památníku, jsme se pak zařadili i do čela Průvodu světel, pochodu obyvatel města s lampiony i bez, který se těší stále větší oblibě. V tomto průvodu jsme odpochodovali z náměstí T. G. Masaryka až na náměstí Republiky, kde oslavy ukončil velkolepý ohňostroj.

Asi nejvíce nás z akce potěšilo, že jsme na obou plzeňských náměstích viděli největší koncentraci návštěvníků a diváků, kterou Oslavy vzniku republiky za posledních pět let přilákali. Doufejme, že pohnutky k účasti na této akci byly také vlastenecké.

Autoři fotografií: Milan Svoboda, Miroslav Chaloupka, Michaela Ibermajerová, Plzen.eu

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -