Home »  Fotogalerie »  2014 »  Hürtgen: Breaking the Siegfried Line

Hürtgen: Breaking the Siegfried Line

24. - 26. 10. 2014

O víkendu 24. - 26. října 2014 se na jihu Plzeňska členové převážně americké sekce našeho spolku zúčastnili malé soukromé akce, která byla zasazena do přelomu října a listopadu roku 1944, tedy do období bojů v oblasti Hürtgenského lesa v západním Německu. Tématem akce bylo probíjení 112. pěšího pluku americké 28. pěší divize německou obranou tzv. Siegfriedovy linie. 

Atmosféru akce výtečně umocňovala přítomnost bývalého československého opevnění, které pro tuto akci představovalo lehké opevnění německé Siegfriedovy linie. V roli obránců těchto bunkrů (řopíků) nám pomohli kolegové z KVH Soldaten, za což jim děkujeme. 
Po příjezdu na místo konání začala akce taktickým přesunem do vytyčených předních linií, obsazením prvních opěrných bodů a pozorovatelen, a zajištěním telefonního spojení. Noční nepřátelská aktivita byla sice nulová, přesto byla noc plná střelby a došlo k (záhadnému) přerušení telefonního kabelu. S brzkým ranním svítáním však o sobě dali vědět Němci při napadení pozorovatelny. To již dalo tušit, že nepřítel je v pozoru a dovede využívat členitého terénu. Postup byl obezřetný, přesto se až do večera podařilo obsadit celkem čtyři bunkry držené nepřítelem, který některé bránil do posledního náboje. Během druhé noci se oslabený nepřítel pokusil využít tmy a dobýt strategicky důležitý bunkr zpět.

Kromě dotváření atmosféry jsme mohli bunkry využít také k přenocování, a zvláště „němečtí“ kolegové jejich přítomnost ocenili. Také celý les, ve kterém se naše akce odehrávala, byl velice autentický a určitě jej ještě využijeme.

Akce byla určitě zajímavá, opět v lecčems nová a to zvláště pro některé mladší členy. Navázali jsme tímto na loňskou akci Hill 192 a v akcích v podobném duchu budeme jistě pokračovat.


Foto by Tomáš Hataj

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -