Home »  Fotogalerie »  2014 »  Vánoční pochod 2014

Vánoční pochod 2014

27. 12. 2014

Poslední klubovou akcí loňského roku byl tradiční vánoční pochod, který se uskutečnil ve čtvrtek 27. prosince 2014. Po svátcích jsme potřebovali protáhnout svá těla zlenivělá vánočním klidem. Jako obvykle byl výběr uniforem volný, všichni se v něm však, patrně ovlivněni probíhajícím kulatým výročím, zaměřili na podobu účastníků bitvy v Ardenách. 

Někdo tak zvolil podobu vojáka americké 5. pěší divize, která bojovala na jižním úseku fronty „bitvy o výběžek“, jiný podobu příslušníka americké 106. pěší divize, jejíž dva pluky padly do zajetí již třetí den po začátku německého útoku. A podobně se činili i ostatní. Navíc se k nám přidali kolegové k KVH Soldaten v německých uniformách, inspirovaní 116. pancéřovou divizí. Jednalo se tedy o různorodou skupinku, přesto je pojilo téma zimních bojů v Ardenách.

Podobně jako v loňském roce jsme se sešli na severním okraji Plzně a vydali se do lesů. Den před pochodem naštěstí napadlo trochu sněhu, za což jsme byli rádi. Jinak byl spíše mráz. Pochod se nesl ve volnějším duchu, přesto jsme si připomněli i návyky z našich cvičení a snažili se vyhnout civilistům. Během jedné zastávky jsme také pořídili několik záběrů, ze kterých připravíme další „dobové“ video, tentokrát zaměřené na americké válečné zajatce z dob ardenských bojů. Následně jsme se pomalu vraceli zpět. 

Konec roku jsme si prožili v uvolněné atmosféře a přátelské pohodě. Pro správné vykročené do roku nového jsme to potřebovali.


Foto by Štěpánka Skálová a Petr Tolar

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -