Home »  Fotogalerie »  2015 »  EXPO Militaria 2015

EXPO Militaria 2015

26. - 27. 9. 2015

Jak jsme dopředu avizovali, zúčastnil se náš spolek poslední zářijový víkend akce Expo Militaria 2015 konané v pevnosti Josefov (Ravelin no. XIV), která je dnes součástí města Jaroměř. Akce byla koncipována jako veřejnosti otevřené dvoudenní setkání klubů vojenské historie a dalších historických spolků zabývající se třicetiletou válkou až po současné konflikty.

Ty zde měly možnost prezentovat svoji činnost jak pro návštěvníky samotné, tak i vzájemně mezi sebou. Pro nás akce započala již páteční náročnou dlouhou cestou a nachystáním naší prezentace v místě konání, tak aby vše bylo v sobotu ráno připraveno pro první zvídavé návštěvníky. V rámci přípravy na akci jsme si také vyrobili zcela nové informační panely k naší výstavce, které chceme v budoucnu v rámci osvěty pro veřejnost výrazněji využívat. Během soboty krom samotné prezentace spolků a jejich výstavek také proběhly dvě historické ukázky připomínající boje československých legionářů u Arrasu a Haliče během 1. světové války. Nedělní program nabídl veřejnosti nejenom prezentaci spolků, ale také například sérii několik přednášek, kdy v rámci jednoho bloku členové našeho sdružení představili problematiku osvobození Plzně v květnu 1945. Celou akci pak završil netradiční programový bod v podobě takzvaného „Dělostřeleckého meetingu“ během něhož mohli návštěvníci zhlédnout celou škálu různých historických děl a kanónů přímo v akci.

Organizátorům EXPO Militaria děkujeme za pozvání na zajímavou a netradiční akci a budeme se těšit v budoucnu na další ročníky.

Fotografie: Daniel Malý, Štěpánka Skálová, Pavel Kratochvíl, Karolina Leiblová, Marcel Runštuk

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -