Home »  Fotogalerie »  2015 »  Hürtgen: Breaking the Siegfried line vol. II

Hürtgen: Breaking the Siegfried line vol. II

30. 10. - 1. 11. 2015

"Golden Arrow" v Hürtgenském lese
Na přelomu října a listopadu se členové našeho sdružení zúčastnili již tradiční podzimní soukromé akce, která však byla letos něčím výjimečná. Patronát nad touto akcí totiž převzal náš dlouholetý přítel a přímý účastník bojů v Hürtgenském lese, pan Cloyd C. Green, který v řadách roty I, 13. pěšího pluku, 8. pěší divize, vystřídal v polovině listopadu 1944 zdecimované jednotky 28. pěší divize v oblasti Hürtgenského lesa.

Ve svých 19 letech bojoval více jak měsíc v hustém lese proti zuřivě se bránícímu nepříteli, který byl schovaný v betonových bunkrech za sítí minových polí a ostnatých drátů Siegfriedovi linie. 23. prosince 1944 utrpěl pan Cloyd C. Green vážná zranění, když byl postřelen na noční hlídce a následující 3 měsíce strávil v nemocnici v Anglii. Krátce po návratu ke své jednotce byl opět zasažen dávkou ze samopalu během bojů o město Siegen v Německu a do konce války zůstal hospitalizovaný ve Francii.

Jeho stále živé vzpomínky a popisky bojů se staly námětem pro naší akci, jejímž cílem byla snaha připomenout nasazení 8. pěší divize, která ve spojení s boji v Hürtgenském lese ještě není tolik známá. Pan Cloyd C. Green se zájmem sleduje naší činnost a měl velikou radost, že jsme si vybrali při připomínce bojů v Hürtgenském lese právě jeho 8. pěší divizi.

Akce jako taková byla především třídenním testem našich schopností a součinnosti na úrovni pěšího družstva při dobývání těžce opevněných pozic a jejich následné zajištění. Zdatným nepřítelem byli kolegové z KVH Soldaten, kteří zatápěli našim hlídkám a během nočního přepadu si připsali i dva zajatce z našich řad. Tímto jim děkujeme za jejich účast a nasazení. Akce odhalila silné i slabé stránky koordinovaných útoků našeho pěšího družstva, rozděleného na bojové týmy s konkrétními úkoly. Tyto nově zjištěné poznatky se stanou předmětem dalších cvičení.

Těšíme se, že na předchozí ročníky úspěšně navážeme i v příštím roce a podobné tématické akce budou součástí našeho celoročního programu.

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -