Home »  Fotogalerie »  2015 »  Křest knihy "Muži na správné straně I."

Křest knihy "Muži na správné straně I."

12. 9. 2015

Na pozvání našeho přítele a kolegy Dušana Vávry jsme se v sobotu 12. září 2015 na strakonickém hradě zúčastnili křtu jeho nejnovější publikace. Křtěná kniha „Muži na správné straně“ byla sice dílem prvním, přesto uzavírala trilogii, kterou autor začal vydávat v roce 2012. Všechny tři díly se věnovaly příslušníkům československého zahraničního odboje na západě, kteří pocházeli ze Strakonicka, podobně jako autor. V naposledy vydaném prvním díle se věnoval své srdcové záležitosti, lidem působícím v řadách britského Královského letectva (Royal Air Force). 

Členové našeho klubu se na křest knihy vypravili v civilních oděvech z přelomu 30. a 40. let. O rozšířený program se postarali také naši kamarádi z KVH Čeští lvi České Budějovice. Členové Czech Spitfire Club dovezli na nádvoří strakonického hradu maketu britského stíhacího letounu Supermarine Spitfire Mk.IXC postavenou v měřítku 1:1. Maketa letounu budila zaslouženou pozornost všech návštěvníků hradu a účastníků křtu. Tím se Dušanovi Vávrovi podařilo naplnit nemalý cíl, který si dal již během organizování křtu první části knižné série, a sice že na svou akci do Strakonic dostane Spitfire. Jsme rádi, že se mu vše podařilo uspořádat dle svých představ. Ještě větší poctou byla přítomnost tří válečných veteránů, kteří se podíleli na křtu knihy. Byli jimi Emil Boček, Alois Dubec a Jiří Kafka. Dalšími křtiteli byli pánové Vladislav Burian, Josef Jahn a Manuel F. van Eyck.

Akce se povedla, autorovi patří uznání a poděkování za jeho práci. Přejeme mu hodně štěstí pro další projekty, ve kterých ho opět rádi podpoříme.

 

Foto by Jaroslav Kreisinger

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -