Home »  Fotogalerie »  2016 »  Training Camp 16th AD

Training Camp 16th AD

19. - 21. 3. 2016

Během víkendu 19. - 21. února 2016, se členové našeho sdružení zúčastnili výcvikového tábora našich kolegů z Klubu přátel 16. obrněné divize. Cílem bylo secvičení většího celku družstev obrněné pěchoty ve velikosti čety v pořadové přípravě, taktice a pěším postupu.

Během manévrů a průzkumných hlídek jsme měli možnost využití obrněného vozidla M8 Greyhound, které nám zajišťovalo palebnou podporu. To ale pro nás, pěchotu, znamenalo široké rozmístění průzkumných hlídek, které měly zajišťovat bezpečnost obrněného vozidla proti případným protipancéřovým zbraním nepřítele. Na programu pochopitelně nechyběla ani pořadová příprava, která je vždy základem výcviku. Pod důraznými povely cvičila všechna družstva jednotlivé cviky, které se jim po několikátém opakování zautomatizovaly a vryly tak do paměti. Velmi důležité a užitečné byly přednášky o zásadách bezpečnosti na akcích, bezpečné kooperaci s obrněnou technikou či přednáška o historii osvobození Plzně a jednotlivých akcích 16th Armored Division během jejich nasazení v Evropě, kterou si vzali na starost členové našeho sdružení. Z akce jsme odjížděli velmi spokojení, neboť byla přínosem nejen pro naše nováčky, ale pro nás všechny.

Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat Klubu přátel 16. obrněné divize za přípravu, zajištění zázemí pro naše družstvo a celkový program výcvikového tábora, kterého se i v budoucnu rádi zúčastníme.

 

Foto by Radek Syka

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -